Eğer Hasta Değilseniz 72 Saat Boyunca Dikkat: Uzmanlar Hava Kirliliğinin Zirveye Çıkacağını Açıkladı

Hava durumu son günlerde tehlikeli bir kirliliğe işaret ediyor. Meteorolojik açıdan vatandaşlara olası etkilerini Hava Forum adlı kullanıcı Twitter (X) hesabı üzerinden paylaştı: ‘Önümüzdeki 72 saate dikkat!’

Hava Forum adlı meteorolojik forum sitesi Twitter (X) hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla sık sık gündem oluyor. Bu kez konumuz yağmur ya da kar değil: Kirlilik!

Hava Forum yaptığı paylaşımda vatandaşları önümüzdeki günlerde artması beklenen hava kirliliği için uyardı. Kirliliğin hastalık sebebi olabileceğini açıkladı.

Soğuk ve değişen sıcaklıklar kadar kirlilik de insan hayatını tehlikeye atabilen unsurlardan biri. Hele ki dikkat edilmez ve önlem alınmazsa büyük sağlık sorunlarına da sebep olabilir.

Bu yüzden yapılan açıklamada “Hasta olmayanlar önümüzdeki 72 saate çok dikkat etsin” diye uyarı geçti. Hava kirliliğinden kaynaklanacak bu hastalık boğaz ağrısı ile başlayıp halsizlik, ağrı, öksürük ile devam ediyor.

Uzmanların açıklamalarına göre eğer hala hasta olmadıysanız önümüzdeki 72 saate dikkat çünkü kirlilik pik yapacak: “Perşembe 18 derecelere çıkıp hafta sonu 4-5 derecelere iniyoruz. Çok sert bir dalgalanma!”

İşte o uyarı:

Ne yazık ki hastalığa kapılanlar olmuş bile ?

??

??

??

??

Aman dikkat! Siz de durumlar nasıl? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir