Bitcoin Boğaları Telef Oldu! BTC’yi Bundan Sonra Ne Bekliyor?

Kripto analisti Akash Grimath’a göre, Bitcoin (BTC) fiyat fraktalında düşüş devam ediyor. Ancak volatilite eksikliği belirsizlik ve şüpheye neden oluyor. Ne olursa olsun, uzun vadeli düşüş senaryosu gerçekleşmeden önce BTC’de bir miktar yükseliş mümkün.

Volatilite azaldıkça Bitcoin fiyat düşüşü gecikiyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin (BTC) cansız bir hafta sonu geçiriyor. BTC, 18 Eylül’de 27.290 dolarlık 20 haftalık Üstel Hareketli Ortalama (EMA) değerini reddetti. Daha sonra son 48 saat içinde %3,13 düşüş gördü. Basın zamanında lider kripto para 26.628 dolardan işlem görüyordu. Volatilite eksikliği, düşüş fraktalının ilerlememesinin bir başka nedeni.

2022 Mart ayında 20 günlük EMA’nın reddedilmesi de kaydedilmiş ve bunu kısa süre sonra küçük bir düzeltme ve alıcı taraftaki likiditenin yukarı yönlü hareket etmesi izlemişti. Bitcoin için böyle bir fiyat hareketi tekrar ortaya çıkarsa, 25.762 doları tekrar ziyaret etmesi, 27.500 dolar seviyesinin ve üzerinde duran alım tarafı likiditesinin süpürülmesine yol açabilir.

BTC 1 günlük grafik

Bu kısa vadeli düşüş fraktalının geçersiz olması, Bitcoin fiyatının 29.659 dolar engelini bir destek seviyesine çevirmesi durumunda gerçekleşecektir. Böyle bir durumda BTC’nin, 31.643 dolar direnç seviyesini tekrar ziyaret etmesi mümkün.

Yükselen bir BTC görünümü hayali!

Günlük grafikte, düşüş fraktal perspektifinden uzakta. Bitcoin fiyatı önemli engelleri geri aldıktan sonra yükselişe geçti. Bu kilit direnç seviyeleri 13 günlük, 25 günlük ve 30 günlük EMA’lardır. Ayrıca, bunların hepsi 26.580 dolarda bir araya geldi. Yukarıda açıklanan ve gerçekleşme olasılığı daha yüksek olan uzun vadeli düşüş görünümünün aksine, mevcut yükseliş görünümü düşük olasılıklara sahip. Dahası, EMA izdihamını 26.580 dolarda bozarsa bu görünüm geçersiz olacaktır.

BTC 1 günlük grafik

Bitcoin fiyatı için kritik seviyeler

Sonuç olarak uzun vadeli düşüş fraktali hala devam ediyor. Bu görünüm için belirttiğimiz hedefler hala geçerli. Ancak yatırımcılar destek seviyesi olarak EMA izdihamı ile long pozisyonlar açmak istiyorlarsa, dikkatli olmakta fayda var. Bu boğa görünümü, 26.580 dolarlık dayanağın günlük zaman diliminde satış baskısına boyun eğmeyeceği şartına bağlı. Öte yandan, hafta sonu boyunca düşüş trendinin devam etmesi, kısa vadeli düşüş perspektifine uyar. Bu senaryo için kar alma seviyeleri 25.757 dolar ve 25.153 dolardır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx