Bitcoin Balinası, Satışa Doymuyor: Milyonları Elden Çıkardı!

Elinde yüklü miktarda Bitcoin bulundurmasıyla “balina” lakabını alan Cathie Wood’un ARK Invest’i bu hafta Coinbase (COIN) hisselerinde üçüncü önemli satışını gerçekleştirerek Perşembe günkü kapanış fiyatından yaklaşık 4,7 milyon dolar değerinde 37.377 hisseyi stratejik olarak elden çıkardı. Bu hamle, 27 Kasım ve 29 Kasım’daki önceki satışları takip ederek, Yeni Nesil İnternet ETF’sinden (ARKW) toplamda yaklaşık 15 milyon dolar değerinde COIN hissesinin elden çıkarılmasıyla sonuçlandı. İşte detaylar…

Bitcoin balinası, satış çılgınlığı yaşıyor

ARK Invest’in son dosyalaması, Cathie Wood liderliğindeki yatırım yönetimi şirketinin Perşembe günü satış çılgınlığına devam ettiğini ve 4,7 milyon dolar değerinde Coinbase hissesini daha elden çıkardığını ortaya koyuyor. Pazartesi ve Çarşamba günleri ARK’ın 10,2 milyon dolar değerinde COIN hissesini elden çıkarmasıyla birlikte haftanın toplamı 15 milyon dolara ulaştı. Bu haftaki satışlar, ARK’ın Çarşamba günü Fintech Innovation ETF’sinden 4,9 milyon dolar değerinde 38.668 Coinbase hissesi ve Pazartesi günü Next Generation Internet fonundan yaklaşık 5,3 milyon dolar değerinde 43.956 hisse sattığı daha önce açıklanan işlemlere ekleniyor.

ARK Invest’in Coinbase varlıklarını azaltma kararına rağmen, kripto borsasının Nasdaq’ta listelenen hisseleri dalgalı bir hafta geçirdi. Pazartesi günü Nisan 2022’den bu yana en yüksek seviyesinden başlayarak 119,77 dolara ulaşan COIN hisseleri Perşembe gününü %2,43’lük bir düşüşle 124,72 dolardan kapattı ancak yine de 19 ayın en yüksek seviyesini korudu. Coinbase’in hisse senedi şu anda piyasa öncesi işlemlerde 129,26 dolardan işlem görüyor ve geçtiğimiz ay %70’in üzerinde etkileyici bir yükseliş trendine ve bugüne kadar %242’lik kayda değer bir yükselişe işaret ediyor. Bununla birlikte, hisse senedinin 2021 kripto boğa piyasasının zirvesi sırasında belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 342,98 dolardan %60’tan fazla aşağıda kaldığını belirtmek önemlidir.

ARK portföyünde Robinhood da var

Coinbase satışlarına ek olarak ARK Invest, 3 milyon doların üzerinde Robinhood hissesi satın alarak stratejik hamleler yaptı. Bu, Robinhood’un İngiltere’de komisyonsuz hisse senedi ticareti sunan uluslararası çıkışına ve kripto ticaret hizmetlerinin Avrupa Birliği’ne yakında genişlemesine denk geldi. Bu gelişmeler, Bitcoin yükselişini sürdürerek yılın en yüksek seviyelerine ulaşırken ortaya çıkıyor. Bitcoin 38.800 dolardan işlem görürken, kripto para birimi Ekim ayındaki %28’lik kayda değer artışın ardından Kasım ayında %12’lik bir artış kaydederek olumlu bir ay yaşadı. Yılbaşından bugüne Bitcoin %134 gibi etkileyici bir oranda artış gösterdi.

ARK Invest’in Coinbase varlıklarındaki son azalma ve Robinhood’daki stratejik yatırımlar da dahil olmak üzere dinamik portföy ayarlamaları, kripto para piyasasının gelişen manzarasında gezinme konusundaki uyarlanabilir yaklaşımını yansıtmaktadır. Bitcoin yeni kilometre taşları belirlemeye devam ederken, kurumsal hamleler ve piyasa trendlerinin etkileşimi şüphesiz önümüzdeki haftalarda anlatıyı şekillendirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir