Batman’da 3 terörist etkisiz hale getirildi

Batman’ın Hasankeyf İlçesine bağlı Palamut Köyü kırsalında 3 kişilik teröristin grubun hareket halinde olduğu tespit edildi. Bölgeye Atak taarruz helikopterleri ile Silahlı İnsansız Hava Aracı ile İnsansız Keşif uçakları sevk edilirken, Batman İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Özel Harekât Tabur Komutanlığına bağlı birlikler de bölgeyi ablukaya aldı.

3 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Mava Dağı eteklerinde hareket halindeki teröristlerle çıkan çatışmada 3 terörist silah ve yanlarındaki yüklü miktardaki teçhizatlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi. Bölgede operasyonların kesintisiz devam ettiği bildirildi.

20 Haziran günü de aynı yerde gerçekleştirilen “Bozdoğan 43” operasyonunda 4 terörist etkisiz hale getirilmişti. Teröristlerin İçişleri Bakanlığının 1 milyon lira para ödüllü Turuncu renkli kategorisinde yer alan Şervan Botan kod adlı Şakir Erdemci, Eylem kod adlı Hazret Kaçar, Nurhak kod adlı Nurettin Tekin ile Axin kod adlı Zeynep Özkan oldukları tespit edilmişti. 4 teröristin de sözde Garzan eyaleti hareketli takım yapılanması içinde yer aldıkları ve 1 güvenlik görevlisinin şehit edilmesi, 3 güvenlik görevlisinin yaralandığı saldırıların faili oldukları belirlenmişti.
 
ŞIRNAKTA VE AĞRI DA 5 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLMİŞTİ

21 Haziran günü de Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi kırsalında “Bozdoğan 44” operasyonu gerçekleştirilmiş ve Meteler adıyla bilinen JÖH taburunun da katılımıyla gerçekleşen hava destekli operasyonda terör örgütü PKK’nın sözde Botan saha yapılanması Kato-Altındağlar-Faraşin-Kato-Marinos yapılanmasında yer alan teröristlerden 1 milyonluk Turuncu listede aranan Brusk kod adlı Basri Cin, 500 bin lira para ödüllü Gri kategorideki Rüstem kod adlı Sefer Temel, Kamuran Gever kod adlı Yılmaz Sala ile İran uyruklu Dilsöz Rojhilat kod adlı teröristler etkisiz hale getirilmişti.

Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesi Karataş Tepe mevkiinde ise terör örgütü PKK’nın sözde Ağrı, Van, Kars, Iğdır ve Arhadan kırsalını içine alan sözde Serhat Eyaleti sorumlusu Şeyhmus kod adlı Yılmaz Öner etkisiz hale getirilmişti. Öner de 10 milyon lira para ödüllü kırmızı kategoride aranıyordu. Böylece son 1 hafta içinde Batman, Ağrı ve Şırnak’ta etkisiz hale getirilen terörist sayısı 12’ye yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir