Çinli akıllı cihaz üreticisi Honor, Türkiye’de yeni cep telefonunu tanıttı

İSTANBUL, 3 Mayıs (Xinhua) — Çinli akıllı cihaz üreticisi Honor, yeni cep telefonunu Salı günü İstanbul’da düzenlenen bir törenle tanıttı.

Dayanıklılığıyla tanınan Honor X9a modeli, Honor X serisinin Türkiye’de görücüye çıkan ilk modeli olma özelliğini taşıyor. 175 gram ağırlığında ve 7,9 mm kalınlığındaki telefon, diğer telefon serilerinden yüzde 87 daha fazla satarak ilk haftasında satış rekorları kırdı.

Honor’un Türkiye Ülke Müdürü Sun Jingfei, Honor’un 13.000 çalışanı, yedi Ar-Ge merkezi ve 300’e yakın patentinin bulunmasını, iki yıl önce Çinli teknoloji devi Huawei’den ayrıldıktan sonra bu kadar kısa sürede hızla büyümesinin bir yansıması olarak nitelendirdi.

Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Müdürü Çınar Turhan ise, şirketin hızlı ve sinerjik bir kullanıcı deneyimi sunmak için bir cep telefonu ekosistemi geliştirdiğini ve kişiselleştirme hizmetlerine yatırım yaptığını söyledi.

Huawei’in alt markası olarak kurulan Honor, ağırlıklı olarak akıllı telefon, tablet bilgisayar ve giyilebilir teknolojiler gibi akıllı cihazlar geliştirip satıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir